W Polsce mamy kilka takich ważnych wydarzeń kulturalnych, które na stałe wpisały się w kalendarz imprez. Jednym z nich jest festiwal Top Trendy, czyli bardzo ważne wydarzenie, które związane jest z muzyką. Na tym festiwalu prezentowane są największe gwizdy ostatniego roku, a także muzyczne nadzieje. Festiwal urozmaicony jest także nocą kabaretową, która zbiera ogromną widownię.
Festiwal trwa dwa dni i oceniany jest przez uczestników zawsze bardzo pozytywnie.


Drugim wydarzeniem, a właściwie serią wydarzeń są pokazy modowe, takie jak na przykład Warsaw Fashion Week. Ostatnio moda stała się w naszym kraju bardzo popularna, naprawdę coraz więcej mamy projektantów, pokazów, coraz lepsze sklepy i tak dalej. Dlatego też takie modowe wydarzenia cieszą się naprawdę ogromną popularnością na skalę niemalże krajową. Mamy także wiele wydarzeń sportowych, jak również festiwali muzyki jazzowej, festiwali kultury ulicznej i takich tam.
Mamy tego sporo, chociaż większość nie jest oczywiście na skalę krajową, a na skalę miast czy powiatów. Trudno zorganizować coś większego, na skalę krajową, bo to naprawdę byłoby bardzo trudne. Dlatego też nie dziwi fakt, że raczej organizuje się mniejsze imprezy. Niemniej jednak w naszym kraju naprawdę wiele się dzieje i co do tego nie ma najmniejszych wątpliwości. Jesteśmy takim krajem, który lubi się bawić i dla którego cykliczne imprezy to po prostu tradycja, tak więc nie dziwi fakt, że tak dużo się tego organizuje.
Wszak tego potrzebuje dzisiejsze społeczeństwo.